ידיד נפש

ידיד נפש מקבוצת עמל ומעבר הינה חברה ותיקה ומובילה בתחום השיקום בבריאות הנפש. החברה מעניקה שרותי דיור נתמך לזכאי סל שיקום של משרד הבריאות ועבור זכאים של משרד הביטחון.

מה הופך אותי לזכאי?
40% נכות נפשית מטעם ביטוח לאומי או זכאות מטעם משרד הבטחון.

החזון
שלנו בידיד נפש הוא לאפשר, לתמוך ולתת כלים לשיפור ולקידום איכות חייהם של מתמודדים עם מחלת נפש בקהילה, בהתאם לרצונם, חלומם וצרכיהם.

צוות העובדים המקצועיים: מנהלים, מתאמי השיקום והמדריכים בידיד נפש רואים עצמם כשירות מקדם החלמה. הצוות מגיע לבית המתמודד- לסביבתו הטבעית ושם דגש על הקשר עם הסביבה התומכת והמשמעותית של המתמודד כולל בני משפחתו.אנו בידיד נפש מגיעים לכל מקום בארץ ונותנים מענה מותאם תרבותית לכל מקבל שרות.

שרות מותאם:

לחברה הקיבוצית

לחברה הדתית

לחברה הערבית

לקהילה האתיופית

לקהילה הלהט"בית


ידיד נפש מפעילה גם את מרכז "יחד" למשפחות, מרכז ייעוץ, הדרכה והנחיה למשפחות בתחום בריאות הנפש. מרכז המשפחות של ידיד נפש הינו בית למשפחות המתמודדים, המאפשר לכל אחד מבני המשפחה, בכל שלב בהתמודדות לקבל מענה מתאים. מרכז המשפחות מהווה מקור לתמיכה, ליווי, ייעוץ ותיווך בתוך עולם בריאות הנפש לקראת התמודדות מקדמת יותר של בני המשפחה עם הבן/בת, ללא הבדל דת, צבע ומין.

עמית עד הבית הנו שרות פרטי המיועד לנפגעי נפש שאינם זכאים לסל שיקום, עקב אחוזי נכות נמוכים, או שטרם  החלו תהליך של מיצוי זכויות.  השירותים ניתנים ע"י צוות מקצועי וכוללים:  

פגישה עם מתאם שיקום ומדריך

חונכות

סומכות

סיוע במיצוי זכויות : ביטוח לאומי, משרד השיכון ובחינת התאמה לקבלת שרותי שיקום באמצעות ועדת סל שיקום

נתפרת "חליפה שירותים" מותאמת לצרכי האדם

סניפי ידיד נפש

סניפי ידיד נפש בפריסה ארצית:

שעות פעילות

ראשון עד חמישי, 8:00-18:00

איך אפשר לעזור לך?

נציג ״עמל ומעבר״ ישמח לייעץ לך על האפשרויות העומדות בפניך...

תודה! ההודעה נשלחה בהצלחה.
אחד מנציגינו יחזור אליך בהקדם.
הייתה בעיה בשליחת הטופס.
נסה/י שוב או שלח/י את ההודעה ישירות לכתובת המייל.