מזרע - ״אור העמק״

קיבוץ מזרע
מנהלת: קלרה אבסקר
יצירת קשר עם בית האבות

בית חולים גריאטרי "עמל מזרע"

בית אבות אור העמק הינו בית חולים גריאטרי שוכן במבנה חדש ומודרני בתוך נוף קיבוצי ירוק. בבית האבות תשתיות מודרניות הכוללות חדר פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק עם ציוד חדיש.בית אבות אור העמק עובד בפיקוח וברישיון של משרד הבריאות ועומד בסטנדרטים המחמירים ביותר. בכל החדרים ובשטחים הציבוריים מותקנות מצלמות לצורך מעקב ושיפור איכות הטיפול. צוות בית האבות עושה כל מאמץ לשמר, לטפח ולמצוא את החיוניות בכל דייר ודייר על ידי בניית סביבה מכבדת ומוקירה באווירה ביתית ותומכת.

מחלקות ודיור

בית אבות אור העמק כולל 3 מחלקות:
2 מחלקות סיעודיות
מחלקת תשושי נפש

שירותים ופעילויות

בית אבות אור העמק מקיים פעילות תעסוקה במשך שישה ימים בשבוע, כולל קבלת שבת בימי שישי.בנוסף, אחרי הצהריים מתקיימת תעסוקה מותאמת לדוברי רוסית.במהלך הבוקר מתקיימות פעילויות פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קריאת עיתון משותפת מידי בוקר, ייעוץ תזונאי. הפעילויות בבית האבות כוללות: חוגי מוזיקה, פעילויות עם חיות, התעמלות, יוגה, שירה.בית אבות אור העמק מעורב בפרויקטים שונים כמו קהילה צומחת הכולל את שיתוף הדיירים בהחלטות לגבי מה שנעשה בבית. מתקיימות פעילויות משותפות עם בית הספר התיכון של הקיבוץ ועם אגודת הסטודנטים של מכללת עמק יזרעאל. כמו כן, מתקיים פרויקט עם הג'וינט בו הדיירים מקבלים i-pad עם המוזיקה שהם אוהבים.חגים חוגגים ביחד עם המשפחות המורחבות של דיירי בית האבות.

הצוות

הצוות שפועל במקום הנו מקצועי ואיכותי, בעל ניסיון בתחומי הטיפול השונים בגריאטריה. הצוות הרב מקצועי כולל שלושה רופאים, אחים ואחיות, מטפלים ומטפלות ובנוסף, פיזיותרפיסטים, מרפאה בעיסוק, שתי עובדות סוציאליות, דיאטנית, קלינאי תקשורת, רוקחת, יועץ גריאטרי ויועצת פסיכיאטרית.

המנהל הרפואי של הבית הוא ד"ר לרפואה, בעל תואר שני בגרונטולוגיה והאחות הראשית במחלקה הסיעודית היא אחות מוסמכת בעלת תואר שני בגרונטולוגיה.

עלויות ומימון

המרכז מקבל מטופלים זכאי קוד אשפוז סיעודי של משרד הבריאות, מטופלים בטרום קוד ומטופלים פרטיים בעלויות הוגנות.

מיקום ונגישות

הבית כולו מונגש באמצעות שלוש מעליות (ומעלית שבת בסופי שבוע) וכולל בית כנסת מונגש לרווחת הדיירים ובני משפחותיהם. ישנם הסעות בני משפחה מנצרת עילית, קריית שמונה ומהתחנה המרכזית של טבריה ללא עלות. כמו כן, קיימת אפשרות הגעה נוחה בתחבורה ציבורית מכל הסביבה. בסמוך לבית האבות קיים מגרש חניה ללא תשלום.
המרכזים הרפואיים הונגשו על ידי יועץ נגישות ועומדים בדרישות החוק והתקנות כך שהם כוללים, בין היתר, פתחים וחללים נגישים, חניות נכים, ריהוט נגיש, עזרי שמיעה וכל ציוד הנגשה נדרש.