איך אפשר לעזור לך?

נציג ״עמל ומעבר״ ישמח לייעץ לך על האפשרויות העומדות בפניך...

תודה! ההודעה נשלחה בהצלחה.
אחד מנציגינו יחזור אליך בהקדם.
הייתה בעיה בשליחת הטופס.
נסה/י שוב או שלח/י את ההודעה ישירות לכתובת המייל.

מה ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן

במאמר הבא נסביר את ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן ונעזור לכם לבחור את הפתרון המושלם להוריכם

מה ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן?

כשההורים מתבגרים ומתקשים להמשיך בשגרת חייהם כבעבר, זהו הזמן להתחיל לחשוב על פתרון טוב בשבילם. במאמר זה נעסוק בשאלה: "מה ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן" וגם כיצד מחליטים על הפתרון הטוב ביותר עבורם??

הצורך

ככל שהשנים עוברות, כך הרפואה מתקדמת ותוחלת החיים שלנו עולה. יחד עם זאת, למרות הגילאים המבוגרים, שאנו זוכים להגיע אליהם, הגוף ממשיך להתבגר ואיכות החיים יורדת. כמו כן, קשישים רבים מתקשים להחזיק בעצמם משק בית כפי שעשו בשנים שלפני כן ונזקקים לעזרה נוספת או אפילו לחברה של אנשים בני גילם.

דיור מוגן

הרעיון של הדיור המוגן הגיע לישראל מארצות הברית וביחס לבתי האבות, הוא די חדש אצלנו. המטרה של הדיור המוגן היא לאפשר לקשישים, אשר מסוגלים לנהל משק בית באופן עצמאי ואינם זקוקים לטיפול סיעודי או רפואי צמוד, אך מעוניינים בחברתם של בני גילם וכמו כן, גם בפעילויות שונות, המותאמות לגיל שלהם בקרבת מקום.

בית אבות

בתי האבות הינם ותיקים יותר בארץ והם נועדו לתת מענה לקשישים, אשר זקוקים להשגחה וטיפול רפואיים וגם במקרים של קשישים סיעודיים. גם בבתי אבות, הקשישים נהנים מחברתם של בני גילם ומפעילויות מותאמות, אך בהם ניתן לקבל גם את הטיפול הרפואי הדרוש. פעמים רבות המטרה במעבר לבתי אבות היא לאפשר לקשיש איכות חיים גבוהה מבלי להזדקק לבני המשפחה לאורך כל שעות היממה.

גבולות מטושטשים

בעבר, כאשר היו מנסים לענות על השאלה מה הבדל בין בית אבות לדיור מוגן, התשובה המוחלטת הייתה זו הרשומה מעלה. כיום הדברים שונים מעט ומרכזי דיור מוגן רבים ערוכים לשכן אצלם גם קשישים סיעודיים ובתי אבות סיעודיים רבים מציעים מחלקות ייעודיות לקשישים בעלי יכולת לנהל משק בית באופן עצמאי לחלוטין, אשר מעוניינים בשיפור איכות החיים שלהם, חיי החברה והתרבות שלהם ועוד.

הקושי והפתרון

סגנון החיים המודרני דורש מאתנו להיות עסוקים מסביב לשעון. מרבית הצאצאים של בני גיל הזהב אינם זמינים לארח להם חברה ולטפל בהם בהתאם לצרכים שלהם. בנוסף, אם הקשישים של פעם היו חשים נטושים כאשר בכלל הוצעה להם האפשרות לעבור למקום מסוג זה, כיום קשישים רבים שמחים לעשות זאת בזכות האפשרויות הרבות המגולמות בכך ואיכות החיים שעולה באופן משמעותי בזכות מעבר זה.

בחירה אישית

אם אתם שוקלים להמליץ להוריכם לעבור לדיור מוגן או בית אבות, חשוב להסביר להם מה ההבדל בין בית אבות לדיור מוגן, לבחון את הצרכים שלהם הן מבחינה רפואית והן מבחינה רגשית, חברתית תרבותית וכדומה. רק לאחר הבנת הצרכים, ניתן לבדוק את האפשרויות המתאימות לכם מבחינה גיאוגרפית וכלכלית ולקבל החלטה.

מעבר נינוח

על מנת שהמעבר לבית אבות או דיור מוגן יהיה חלק ונינוח יותר, חשוב לעשות את התהליך ביחד ולהראות להורים עד כמה הם אהובים. כמו כן, חשוב להעביר את המסר, שהמעבר הוא בשבילם כדי שיוכלו לקבל מענה לכל הצרכים שלהם ולא לתת להם תחושה שהם נטל על המשפחה. כמובן, חשוב לבוא ולבקר אותם במקום הנבחר ולוודא, שהם אכן מרוצים מהמעבר, שטוב להם בו ושהם אכן מקבלים מענה לצרכים שלהם.